Yes, I betrayed and hurt that much, because I loved him and he left me. I can not forget him and all the time I feel that little hope, but in vain. I love you ...

Duben 2010

BarunQa píše....

29. dubna 2010 v 19:03
Zíítra čarodějnice ja asi se půjdu na ně podívat ale za žádnou čarodějnici nebudu a co vy vlastně???  No ještě holky ze třídy mě pozvaly k nim ale to asi ne !!!Páč nebudu mooc znáte to !!!A na blogu asi nebudu možná odpoledne ale rači nicneslibuju zítra určitě neoběhnu ale až v sobotu!!!A udělám pár dessů a dám článek o mě !!!Tak aspoň budte vidět jak vypadám!!!A ještě obrázek pro vás noo taková maličkost!!! Užijte si čarodky a mějte se vaše BarunQa ....Dess se psemi

29. dubna 2010 v 18:56
Dess č.1


dess
chceš

Téma týdne...Moře

29. dubna 2010 v 18:32

Turisté pozor, nebezpečné medúzy se letos dostaly i do Středozemního moře

Medůza

Jaké mořské zvíře je pro člověka nejnebezpečnější? Statisticky se jedná o žraloka, ale pro středoevropského turistu, který cestuje k Jadranu nebo Středozemnímu moři, jsou to jednoznačně medúzy.

Medúz existuje obrovské množství druhů, od několik milimetrů velkých až po ty obrovské s několik metrů dlouhými rameny. Drobné sladkovodní medúzy najdete dokonce i v České republice, především v zatopených lomech. Ty jsou naštěstí neškodné - na rozdíl od jejich mořských sestřenek. Zejména pro alergiky může být setkání s jedovatou mořskou medúzou smrtelně nebezpečné. V evropských vodách se normálně medúzy se smrtícím jedem nevyskytují, ale požahání může být značně nepříjemné.

Letos se však podle mořských biologů s nebezpečnými tvory potkáme i ve Středozemním moři. Měchýřovka portugalská se totiž v Atlantiku přemnožila a expanduje do Středozemí. Hrozí, že se dostane i do míst, kam jezdí i čeští turisté. K šíření přispívá podle vědců zejména globální oteplování.


Čím je medúza nebezpečná

Tělo medúzy je zvonovité, plné gelu. Zpod něj vybíhají ramena opatřená žahavými buňkami. Ty slouží k omráčení kořisti - především korýšů a měkkýšů. Jed je však tak silný, že dokáže poranit i mořské ryby, savce, a dokonce i člověka.

Žahnutí medůzy

Jak se bránit před medúzami
Základní, a v podstatě jediná, ochrana před medúzami spočívá hlavně v mechanické bariéře. Pro potápěče se doporučují ochranné oděvy, ale pro obyčejné plavce to nepřipadá v úvahu. Praktičtější možností jsou ochranné sítě kolem celé pláže, kde se lidé koupou.

Proti malým druhům medúz byl vyvinut speciální gel, který jim má zabránit v požahání. Vědci přišli s krémem "Safe Sea," který využívá látky tvořené rybkou klaun očkatý - ta je proti žahnutí imunní.

Co dělat, když vás medúza žahne

Dotek žahavého chapadla vyvolává okamžitou a velice ostrou bolest. Po zásahu se na těle objeví pupínky, jichž se jen tak nezbavíte, v některých případech jizvy po nich mohou zůstat navždy. Pokud vás medúza zasáhne na větší ploše, nebo se dostanete mezi několik medúz, můžete dokonce ztratit vědomí. Častější je zvracení, nevolnost a bolest hlavy.

Nevinně vypadající voda můlže skrývat celá hejna medů. Podívejte se na video:

518324

Tipovačka 0.1(ukončeno)

25. dubna 2010 v 15:59
S kým budu dělat zachvíly dess?

a)Miley Cyrus
b)Justin Bieber
c)Michael Jackson

s kým avatar?

Poznávačka 0.1(konec)

25. dubna 2010 v 15:31
Kdo to je???

bla
(můžete si tipnout 3 celebrity každý z vás )


Achjo nikdo nevědl ale byla to Megan Fox!!!


Téma týdne Víra..

25. dubna 2010 v 12:45

Víra ve výra aneb Nebijte děti za špatné vysvědčení


Prosím vás, nebijte děti za špatné vysvědčení, ony se stejně lépe učit nebudou. Buďme rádi, že vůbec chodí do školy. I chytré a nadané děti přišly na to, že vzdělání nesouvisí s úspěchem, ale pouze se školním prospěchem. Zvláště venkovské děti zřetelně vidí, že motorovou čtyřkolku, bazén na zahradě nebo exotickou dovolenou mají spíše děti rodičů méně vzdělaných. 
Ukazuje se, že škola není pro každého a mnoha dětem by stačilo, kdyby uměly trochu psát a trochu počítat, druhý stupeň je zbytečný. Ovládat počítač se už naučí samy a lépe, než to umí učitelka. K čemu jsou jim Ohmův zákon, kvadratické rovnice nebo znalost politické mapy Indie, když to nikdy nebudou potřebovat. My pracovat nebudeme, odhodlaně tvrdí děti, což logicky plyne z jejich krátké životní zkušenosti. Vždyť známe děti, které ani do patnácti let svého věku nepřekřížily stéblo slámy, natož aby doma samostatně umyly nádobí. Práci dělají stroje a nebo jiní, ubožejší lidé, jako často jsou jejich trapní rodiče. A takové ony být nechtějí. Dosud všechno, co chtěly, po čem toužily, získaly jenom tak, vahou své sveřepé existence, tak proč by tomu v dalším životě mělo být jinak? Škola je rovnou podezřelá tím, že by je o to mohla připravit, protože je pořád do něčeho nutí. Takový základ života, jako je škola, si děti nepřejí, a my na to bezradně zíráme.
Můžeme si za to sami. V epoše, kdy urputně soutěžíme v hromadění hmotných statků a trumfujeme se ve stupňování rozkoší a požitků, netvrďme dětem, že k tomu jim dopomůže škola. A vy, rodiče, ani to po škole nechtějte. Vaše dítě může ve škole stokrát vyhrát recitační soutěž, a přesto je více než pravděpodobné, že právě takové dítě nebude mít vlastní dům, nebude mít bazén, dokonce je možné, že nebude mít ani práci.
Milá školo, přestaň dětem lhát. Řekni jim pravdu. Řekni jim, že vzdělání je bohatství úplně jiného druhu, je osobní a nikde na reklamě není. Vzdělání a vědění souvisí více s osobním štěstím než s úspěchem a množstvím peněz. Možná se učitelé stydí říkat dětem, že vzdělávání nezaručuje víc než cestu k poznání - jak rozumět svému životu, abych upřímně nemusel bažit ani po bazénu na zahradě, ani po motorové čtyřkolce. Milé děti, vzdělání rozšiřuje okruh radostí nezávislých na hmotě, měla by paní učitelka po pravdě dětem říct. Nevím ovšem, jestli to sama ví, když jejím hlavním čtivem jsou Blesk, Šíp nebo Aha. Svůj rytmus života čerpají jinde. A ví to sama škola, když ze svých kabinetů vyhodila nejen model parního stroje, sbírku nerostů, ale také vycpaného sysla nebo výra a nahradila je interaktivní tabulí, což je počítač ve velkém? Vůbec nebrojím proti technice, ani nevelebím starou školu, do vzpomínek se vracím jenom trochu. To abych upozornil, jaký je rozdíl mezi učitelem, který vchází do třídy s výrem, a učitelem, který zasedne za katedru a začne klikat. Rozdíl je třeskutý: s vycpaným výrem kromě učitele nechodí nikdo, kliká skoro každý. Mírně opelichaný, zaprášený výr už rovnou symbolicky představuje to vědění, které rozšiřuje obzor našeho praktického života; kdežto klikání na počítači je toliko jeho průvodním jevem, důsledkem. To není věc modernizace školství, ale jeho pojetí. S vycpaným výrem normálně nikdo nechodil ani před sto lety. Upřímně řečeno, kdo z nás v praktickém životě něco činil s výrem? Při vydělávání peněz je neužitečný jak nic, a přesto je nám ho nevyhnutelně zapotřebí, jinak bych o něm tady nemluvil. Vycpaný výr - pochopitelně spolu se syslem či Burianovými obrazy prehistorických zvířat - byl atributem školství, které představovalo vztah člověka k přírodě, k historii, k umění a k tomu, čeho se v praktickém životě - a zvláště v tom počítačovém - člověku nemusí dostat. Osobní bohatství bez peněz, stačí se jenom trochu učit.
Když dnes vstoupí učitel do třídy s výrem, možná bude dětem neskonale trapnej. Já si ale myslím opak. Kdyby o něm uměl pěkně vyprávět, zapůsobil by i něčím podstatnějším, než je důležitost informací o výru jakožto sově. Zejména by představil učitele jako osobnost, za níž se vyplatí chodit do školy bez ohledu na to, jak je přímo užitečné to, o čem se tam mluví. Co dětem chybí, nejsou informace, ale spojení s námi jako s lidmi, byť i osobnostmi mírně potrhlými. Zatím co výr tomu může dosti pomoci, interaktivní tabule to nedokáže ani suplovat. Jen se ve škole zeptejte dětí - ještě dřív, než jim napíšete smutná vysvědčení - koho mají za vzor, ke komu se vztahují jako k autoritě? Zjistíte, ale vy to možná víte, že to není nikdo z nás, kdo je uvádí do života a má je ovlivňovat. Dozvíte se, že jsou to buď různé fantastické příšery s lidskými i hodně nelidskými vlastnostmi, anebo osůbky věkem jim blízké, vylovené z internetu, jejich náhradního světa. Nás považují pouze za více méně snesitelné podle toho, jak jsme jim užiteční, jak jim sloužíme. A podle toho soudí i školu. Trochu se učit, aby třeba učitele tolik nermoutili, nemají důvod. On je jim jedno stejně jako interaktivní tabule, nevidí žádného rozdílu.
Tak až budete chtít dát dětem pár facek za čtyřky na vysvědčení, nezapomeňme se interaktivně zfackovat navzájem, aby aspoň na konci školního roku děti viděly trochu osobního zaujetí. Ale pokud jde o mě, raději bych zaujetí opřel o toho výra.

Dess na přání??

25. dubna 2010 v 12:35
Chceš dess ???

1) s kym?
2)jakou barvu dessu?
3)jakou barvu stránky?
4)kolik fotek?
5)Chceš tam něco napsat?
6)Chceš napsat až to bude hotový?

zj

Dess se Zackem Efronem

25. dubna 2010 v 12:31
Dess č.1

n
t

Dess se Selenou a Demi

25. dubna 2010 v 12:28
Dess č.1

cv
chceš

Dessing s Demi Lovato

25. dubna 2010 v 12:25
Dess č.1

dl
chceš
Dess č.2
juj
chceš

Dessing s Vanessou Hudgens!

25. dubna 2010 v 12:15
Dess č.1vh
chceš

Dess č. 2

c
obs

Dess s Ashley Tisdale

25. dubna 2010 v 12:09
Dess č.1

at
  
chceš

Katalog dessů!!!

25. dubna 2010 v 12:04
Ashley Tisdale...click!
                                                                       Psy....click!
                                                                                             
hguj
                           
cvDemi Lovato...click!     
                      
dm


Justin Bieber...(připravujeme)

jbVanessa Hudgens...click!
kZac Efron...click!

tgh

Selena Gomez ...click!Selena a Demi...click!

bgchceš?
P.s nejdřív napište komentář a vyplňte a pak jestli budete chtít nastavit tak heslo a tvůj blog!!

Chceš být mím sbéčkem???

25. dubna 2010 v 11:13
1.Tvoje přezdívka
2.Tvůj blog
3.Proč se chceš stát mém sbéčkem?
4.Líbi se ti na mém blogu?Jsem zpátky!!!

25. dubna 2010 v 9:28
Ahooj sbéčka tak jsem konečně zpátky a jak se máte já docela fajn a budu se snažit přidávat články každý den ale neslibuji a a soutěž věříš si už začínat nebude P.s nezlobte se!!! A ještě něco k oběhnitím sbéček sbééčka pbíhat budu min. 2x týdně a rozhodla jsem se že teťka blog rozjedu na plný perdy takže se nebudete tady nudit a budu dbát na upravu blogu!!!

P.s a změna přezdívky pls sbéé změň te si mě na BarunQa!!!

                                děkuji vaše BarunQa

Rekonstrukce blogu..!!!

24. dubna 2010 v 20:28

Rekonstrukce blogu..!!! jen pár hodin....pak napíšu  až bude dokončena...!!!


Pozastavuju

17. dubna 2010 v 20:57

POZASRAVOJU DO KONCE DUBNA PROMINTE SBÉÉÉČKA ALE MĚ BLOG NEBVAÍ TAK SI DÁÁM VELKOU POUZU A PLS NAPIŠTE DO KOMENTU KDO SI MĚ SMAŽE NEBO NESMAŽE PÁÁČ AŽ PŘÍDU TAK PŘEDELÁM BLOG A DÁÁM TAM  TY SBÉÉČKA CO SI MĚ NESMAŽOU TAK AHOOJ A OMLOUVÁÁM SE!!


Tak rozhodla sem!!

16. dubna 2010 v 16:23
ahooj rozhodla  jsem že na mém blogu bude rozvrh kdy tu budu nebo nebudu nebo kdy oběhnu sbééčka nebo neoběhnu a o víknendu neni rozvrh tak to bud tu budu nebo ne pe je to jenom od po do pá


b

Taak další soutěž??

13. dubna 2010 v 18:20
Táák a máme tu dalšíí soutěž za včera se mooc omlouváám že jsem tu nebyla!!!


Další soutěž!!!

Poznávačka

1.


2.


3.


4.


5.


Taak tady máte 5 dalšíích poznávaček za každou správnou je 5bodů

a ještě jednou v sobotu je vyhlášení tak si  udělejte časíík bude to asi večíír

Jakej byl víkend?

11. dubna 2010 v 19:12
Ahoooj sbéénka jsem rááda že někdo vyplnil to ale vyplnila blom a Týnka nevadíí

rozhodla jsem že udělám pro sbéééčka takovou soutěž tenhle tejden budu dávat soutěže

každýýý den jednu soutěž a které sbééčko nasbírá nejvííc bodůů to vyhrávááá a budou za to

odměny no jsem zvědaváá jak to dopadne!!!!A vyhlášní bude v sobotu !!!Máte se na co těšiit!!!

tak se snažte !!!
1.soutěž

1.místo-20bodů
2.místo-10bodů
3.Místo-5bodů

ostatní kdo se zúčastní  tak 1bod


2.do rubriky New
3.do článku Top 20 Celebrit Hollywoodu
4.A kdo je na prvním místě?
 5.Na sedmém místě?
 6 A na devatenáctém míste?